ALTIN TAKI MODASI

ALTIN TAKI MODASI

 
             

     Altın takı sektöründe son yıllarda pek çok alanda olduğu gibi markalaşma giderek yayılmaktadır. Tüketicilerin güvenilirlik açısından marka ürünlere yönelmesi markalaşma sürecini hızlandırmaktadır. Türk tüketici de artık altını yatırım amaçlı almanın yanında takmak için de almaktadır. Bu nedenle kuyumcular artık markalaşmaya önem verirken farklı ve yeni tasarımlı takılar üretmeye de önem vermektedir. Yeni tasarımlara yatırım yapan kuyumcular ürün patentlerini de almaya özen göstermektedir. Marka kuyumcular tasarımcılarını özenle seçmekte ve onların kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Altın takı sektöründe tasarım çok fonksiyonlu ürünler popüler olmuş ve tüketici tarafından tercih edilmektedir.
      Kadınların vazgeçemediği altın takılarda moda her yıl ve sezon değişmektedir. Kış sezonunda kullanılan takı modelleri ve yaz sezonu modelleri farklılık gösterir. Altın takı modası genel olarak altın takı üretiminde dünyada bir numara olan İtalya’da belirlenmektedir. İtalya’nın Vicenza şehri altın takı üretiminin ve modasının başkentidir. İtalya’daki tasarımcıların elinden çıkan takılar dünyada moda olmakta ve bunlar örnek alınarak ürünler tasarlanmaktadır. Tabi ki tasarılarda her ülke kendi alışkanlıklarını, kültürel ve beğeni özelliklerini de göz önünde bulundurmaktadır. 
     Altın takı modasında kimi zaman hayvanlı motifli ürünler, kimi zaman uzun zincirler, kimi zaman bitkisel motifler ya da modern tasarımlar moda olmaktadır. Aslında takı modası giyime göre biraz daha özgür ve çeşitlidir. Bazı sezon sade tasarımlar moda olurken bazı sezonlarda ihtişamlı ve abartılı tasarımlar moda olabilmektedir. Değerli taşların kullanımı veya taşsız ama işlemeciliği fazla ürünler de tercih edilebilmektedir. Bazı sezonlarda bileklikler ön plana çıkarken bazı yıllarda kolye veya büyük yüzükler moda olmaktadır. Bunların yanı sıra altın takılarda altın rengi de değişebilmektedir. Beyaz altın moda olduğunda vitrinleri beyaz altınla üretilmiş ürünler kaplar. Veya sarı, kırmızı ve beyaz altının bir arada kullanıldığı ürünler de moda olabilmektedir. Önemli olan tüketicinin beğeni tarzına göre farklı ve ilgi çekici tasarımlar üretebilmektir.
       Altın takı alanında klasik olmuş ve modası hiç geçmeye ürünler de vardır. Her yıl moda ve popüler olan ürünler klasikleşmiş ve her yaş kadına ve her yılın modasına yakışacak tarzda ürünlerdir. Bunlar tek taş yüzükleri, sıra taşlı yüzükler, top küpeler, tek taşlı küpeler, bileklikler, zincirler ve 22 ayar bilezikler her zaman kullanılan ve modası geçmeyen takılardır. Türkiye’de bu takılar hemen her kesim tarafından tercih edilen ve kullanılan takılardır. Yıllar boyu modası geçmeyen ürünlerdir. Altın takı kullanımında insanlar beğendikleri ve kendilerin yakıştırdıkları takıları uzun yıllar kullanmaktadır. Günümüzde altın takıda farklı ve yenilikçi modeller tercih edilmektedir. Bu ürünler genellikle modern tarzda işlenmiş ve tasarlanmıştır. Ayrıca takılarda farklı materyaller kullanılarak yeni tasarımlar elde edilmektedir. Altın takıların birden fazla amaçlı kullanımı son yıllarda dikkat çeken bir tasarsım özelliği olmuştur.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>